Wybielanie zębów++skuteczne metody

Wybielanie zębów – zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego,

wybielanie zębówkto dba o atrakcyjność swojego wyglądu. Ładny uśmiech stanowi podstawowy aspekt wpływający na efekt wizualny, jaki wzbudzamy w oczach obserwatora. Białe zęby pozbawione przebarwień i osadu, który zaburza ich estetykę, przyciągają wzrok i uznanie innych. Żeby móc cieszyć się pięknym uśmiechem, należy jednak poświęcić dużo czasu i energii na właściwą pielęgnację jamy ustnej. Wybielanie zębów nie jest łatwym procesem. Efekt przyniesie jedynie specjalistyczna kosmetyka jamy ustnej i codzienna higiena. Wybielanie zębów może odbywać się na kilka sposobów. Przyjrzyjmy się tym, które przynoszą najbardziej pożądany efekt i sprawdźmy jak działa szczoteczka soniczna.

Samodzielne wybielanie zębów. Czy warto?

Domowe sposoby na wybielanie zębów cieszą się dużą popularnością. Sposoby takie bywają skuteczne, jednak mogą pociągnąć za sobą pewne niepożądane skutki uboczne. Zbyt często domowe sposoby na wybielanie zębów, dla wielu pacjentów stają się jedynymi zabiegami, które mają zapewnić biel uzębienia. Lekceważenie zagrożenia, jakie mogą nieść za sobą samodzielne sposoby wybielania zębów może prowadzić do niekorzystnych zmian, które najczęściej obejmują szkliwo zęba. Przyjrzyjmy się wybranym domowym sposobom na wybielanie zębów i sprawdźmy jak mogą nam pomóc, a kiedy staną się zagrożeniem. 
Domowe metody:

     1. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

 Jednym z najbardziej powszechnych domowych sposobów na wybielanie zębów jest stosowanie sody oczyszczonej. Wykazuje ona duże właściwości czyszczące uzębienie, dzięki usuwaniu cząsteczek przebarwień. Metod wykorzystania sody oczyszczonej celem wybielania zębów jest naprawdę wiele. Najbardziej popularną jest zwykłe płukanie jamy ustnej roztworem z sody oczyszczonej. Można również w takim samym roztworze moczyć szczoteczkę do zębów. Bardziej wyszukane metody zakładają łączenie działania kilku składników.

 

  1. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną i truskwą

wybielanie zębówSoda oczyszczona idealnie idzie w parze z kwasem jabłkowym, którego najlepszym źródłem występowania są truskawki. Połączenie tych niewielkich czerwonych owoców z sodą oczyszczoną, stanowi mocną broń w walce z przebarwieniami. Kwas jabłkowy wykazuje działanie silnie rozbijające i naruszające strukturę cząsteczkową przebarwień, a soda oczyszczona je skutecznie usuwa. Truskawkę należy rozgnieść i wymieszać z sodą oczyszczoną. Pół łyżeczki tego proszku wystarczy. Mieszaninę nakładamy na szczoteczkę i myjemy zęby (najlepszy efekt osiągniemy, kiedy będzie to szczoteczka soniczna ).

 

 

 

3. Wybielanie zębów skórką pomarańczową i cytryną

wybielanie zębówTruskawki nie są jedynymi owocami, które pomogą zwalczyć przebarwienia płytki nazębnej i przywrócą jej zadowalającą biel.

Bardzo dobrze na tym polu wypada również skórka pomarańczowa. Pocieranie zębów jej wewnętrzną częścią pomoże pozbyć się przebarwień.

Owiana sławą, jako niezwykle skuteczna w wybielaniu zębów, jest również cytryna.

 

4. Wybielanie zębów przyprawami

W domowej stomatologii estetycznej przydatne okażą się także niektóre przyprawy, znajdujące zastosowanie w naszej kuchni. Silne właściwości czyszczące zęby wykazuje liść laurowy. Wystarczy sproszkować jeden listek i dodać do pasty do zębów.

Skuteczne są również goździki. Wzbogacenie pasty o jedną lub dwie krople oleju z tej przyprawy, powinno przynieść wyczekiwany efekt.
UWAGA UWAGA UWAGA
Domowe sposoby wybielania zębów bywają skuteczne, jednak co za dużo to nie zdrowo. Można posiłkować się nimi okresowo, jednak nie należy stosować ich regularnie. Zbyt częste korzystanie z samodzielnego wybielania zębów może doprowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Soda oczyszczona wykazuje bardzo silne destrukcyjne działanie dla szkliwa nazębnego. Podobne właściwości wykazuje sok z cytryny. Cieszy się sławą sprawnego wybielacza zębów, jednak równie silnie może niszczyć szkliwo. Z domowymi sposobami na wybielanie zębów należy zatem uważać. Pamiętajmy by, walcząc z jednym problemem, nie prowokować wystąpienia kolejnego.

 

wybielanie zębów Wybielanie zębów – Profesjonalna pomoc stomatologa

 

Domowe sposoby na wybielanie zębów powinniśmy traktować jako dodatkowe zabiegi. Mogą one jedynie wspomagać profesjonalną pielęgnację jamy ustnej i nie będą nadużywane w codziennym funkcjonowaniu. Każda czynność mająca na celu poprawę stanu naszego uzębienia, powinna być wykonywana przez specjalistę. Dokładnie pozna on problem i będzie umiał dobrać odpowiedni rodzaj zabiegu, który okaże się skuteczny, a jednocześnie w pełni bezpieczny. Pierwszym krokiem, jaki wykona dentysta zanim dobierze odpowiedni zabieg na wybielanie zębów, będzie kwalifikacja pacjenta. Przeprowadzona jest ona na podstawie badania klinicznego, celem określenia stanu tkanek zmineralizowanych oraz ustaleniu ewentualnych przeciwwskazań do odbycia zabiegu.

 

Medyczne wybielanie zębów może przybierać różne formy.

 

wybielanie zębówIstnieją trzy sposoby wybielania zębów:

1) profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą laserową,

2) wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie,

3) ogólnie dostępne pasty i paski wybielające.

We wszystkich trzech sposobach wykorzystywana jest ta sama substancja czynna – nadtlenek wodoru. Różnica polega na stopniu stężenia substancji czynnej oraz na różnym czasie aplikacji.

PASKI WYBIELAJĄCE – sprawdz cenę na AMAZON

 

Wśród najbardziej popularnych, a jednocześnie najbardziej skutecznych metod wybielanie zębów, należy wyróżnić zabieg laserowy. Już jedna sesja potrafi zapewnić widoczny efekt, który utrzyma się nawet do dwóch lat. Podczas tego procesu wybielania zębów stomatolog używa nadtlenku wodoru, wykorzystując jego niestabilną konstrukcję. Związek ten ulega rozpadowi na wodę i tlen, przekazując elektrony związkom redukcyjnym, które mają zostać wybielone. Ważne jest, by nie przekroczyć dozwolonego progu wybielania tkanek zmineralizowanych, który określamy punktem saturacyjnym. Następstwa mogą być bowiem bardzo szkodliwe.

Zbyt długie przeprowadzanie procesu może powodować destrukcję substratu, niszczenie szkliwa, a nawet negatywne zmiany struktury tkanek zęba. Dlatego, proces wybielania zębów powinien być przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym przez doświadczonego dentystę. 

wybielanie zębów

 

Wybielanie zębów – Codzienna pielęgnacja kluczem do sukcesu!

Każdy, kto pragnie zachwycać zdrowym i pięknym uśmiechem, nie może zapominać, że zarówno domowe sposoby wybielania zębów, jak i profesjonalne zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w specjalistycznych gabinetach, stanowią jedynie pomoc. Powinna być ona traktowana jedynie jako wsparcie codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Podstawą dbania o zęby jest ich regularna kosmetyka, która zaczyna się w naszym domu. Codzienne szczotkowanie zębów to główna zasada dbania o ich czystą, białą barwę. Żaden, nawet najbardziej profesjonalny zabieg na wybielanie zębów, nie odniesienie pozytywnego skutku na długi okres, jeżeli zęby nie będą odpowiednio pielęgnowane każdego dnia. Szczotkowanie jamy ustnej powinno odbywać się co najmniej trzy razy dziennie: rano, w połowie dnia po obfitym posiłku oraz przed zaśnięciem. Warto starać się myć zęby po każdym posiłku, choć oczywiście, nie zawsze jest to możliwe. Bardz pomocna okaże się szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna. Zadziwiający efekt
Codzienne szczotkowanie zębów to najważniejsza czynność dbania o zdrowe i czyste zęby. Skuteczność tego aspektu zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju pasty, częstotliwości mycia jamy ustnej, techniki szczotkowania i wykonywania odpowiednich ruchów.  Decydujący wpływ ma także rodzaj używanej szczoteczki do zębów. Zaskakująco dobrze wypada szczoteczka soniczna Sonicar marki Philips.

Najlepszy efekt na wybielanie zębów uzyskamy przy zastosowaniu szczoteczki sonicznej wraz z odpowiednią pastą. Na opakowaniach należy szukać informacji o współczynniku ścieralności, im niższy tym leszy, np. 15 RDA.

Jeżeli marzysz o zdrowych zębach i pięknym uśmiechu zachwycającym naturalną bielą, skorzystaj z oferty Philips już teraz.

Wielu ludzi nie słyszało nawet o istnieniu takiego przedmiotu jak sczoteczka soniczna. Tymczasem, zbiera ona najwyższe noty zarówno od użytkowników, jak i stomatologów. Można ją łatwo nabyć dzięki dużej dostępności na serwisie Amazon.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare HealthyWhite HX 6730/33 Philips spełnia swoje zadanie w zaskakująco szybkim tempie. Ceny produktów są naprawdę zadowalające, a efekt, jaki będzie widoczny już po dziesięciu dniach używania, w pełni zrekompensuje wydatek

Szczoteczka soniczna pomoże wybielić twoje zęby! Skorzystaj już dziś! 

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Heathly White

Czytaj dalej o szczoteczce sonicznej

 Jak działa? Elektroniczny napęd umożliwia rozwinięcie niezwykle szybkiej pracy włókien, które wykonują do 45000 drgań na minutę. W praktyce oznacza to, że szczoteczka soniczna Sonicare Philips w ciągu minuty pracy wykona więcej ruchów, niż tradycyjny przyrząd w ciągu miesiąca użytkowania. Kolejnym atutem jest wykorzystywanie technologii DAF, który polega na scaleniu niezwykle szybkiej pracy włókien, z rozległym zakresem ich czynności wymiatających. Dzięki temu, szczoteczka soniczna zyskuje przewagę nad tradycyjnymi przyborami głównie za sprawą możliwości dotarcia do przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka soniczna czyści również kieszenie dziąsłowe oraz okolice przydziąsłowe, zapewniając kompleksową dbałość o całą jamę ustną. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu działania fal dźwiękowych, które szczoteczka soniczna wytwarza podczas swojej pracy. Wspomniane fale dźwiękowe, wytwarzają ciśnienie, które rozbija płyny jamy ustnej na tysiące bąbelków, które wraz z pastą dochodzą do ciężko dostępnych miejsc dla tradycyjnej szczoteczki.

Skuteczność wybielania zębów osiągana jest dzięki energii, z jaką aktywne bąbelki zderzają się ze szkliwem, powodując rozbicie struktury osadu i jego stopniowe eliminowanie. Fale dźwiękowe, jakie wykorzystuje szczoteczka soniczna, wykazują również skuteczne działanie w zwalczaniu bakterii zalegających w jamie ustnej. Dzięki temu, przyrząd ten, jest zarówno skuteczny nawybielanie zębów, jak i dbanie o ich zdrowie, eliminując bakterie przyczyniające się do powstawania próchnicy