Szczoteczka soniczna czy elektryczna

Szczoteczka soniczna czy elektryczna

szczoteczka soniczna czy elektryczna– to pytanie zadaje sobie wiele osób, stających przed takim wyborem. Szczoteczka soniczna czy elektryczna – dokonanie odpowiedniego wyboru to decyzja, która może mieć poważny wpływ na stan zdrowia naszych zębów. Historia higieny jamy ustnej jest stara jak świat. Pierwsze, prymitywne szczoteczki do zębów wynaleziono w Chinach już w XIII wieku. Wówczas dylemat szczoteczka soniczna czy elektryczna, a może jeszcze inna, był nieznany. Zęby czyszczono bowiem prymitywnymi szczoteczkami z końskiego włosia. Były one bardzo niedoskonałe i nieskuteczne. Dlatego przez lata i wieki szczoteczka do zębów ulegała modyfikacjom i ulepszeniom. Przez wiele lat w naszych domach prym wiodły szczoteczki manualne, ale coraz szybszy rozwój technologiczny sprawił, że zostały one wyparte przez szczoteczki elektryczne. Jednak i one nie były doskonałe, dlatego nie zaprzestano prac nad szczoteczką, która będzie najbardziej efektywna i dotrze do wszystkich zakamarków naszej jamy ustnej.

 

Skorzystaj TERAZ z okazji, wielka obniżka cen szczoteczek                                                                                                     sonicznych! 

 

kliknij tutaj    >>Philips Sonicare Easy Clean  37% cenowej zniżki<< POLECAMY

                           >>Philips Sonicare Diamond Clean  32% cenowej znizki << POLECAMY

                           >>Oral B Pulsonic Slim  52% znizki! >> ŚWIETNA CENA

>> Oral B Pro 600  50% znizki >> POLECAMY

Tak powstała szczoteczka soniczna. Ci, którzy się jeszcze do niej nie przekonali, wciąż zastanawiają się nad wyborem – szczoteczka soniczna czy elektryczna? Prawda stara jak świat jest taka, że lubimy to, co znane i sprawdzone. Często potrzebujemy nieco czasu, by się przekonać do nowinek technicznych. Zwykle okazuje się, że był to czas zmarnowany, bo nie skorzystaliśmy z czegoś, co może przynieść nam korzyść. Dylemat, który ma wiele osób, chcących w sposób najdoskonalszy z możliwych dbać o stan swojego uzębienia – szczoteczka soniczna czy elektryczna jest zrozumiały. Elektryczność gości w naszych domach od lat, to zjawisko dobrze nam znane. W szczoteczkach sonicznych wykorzystana jest technologia, która jeszcze jest dla nas obca i niezrozumiała. Tymczasem wystarczy poznać ich działanie, by przekonać się, że dylemat szczoteczka soniczna czy elektryczna jest niczym nieuzasadniony.

 

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

szczoteczka soniczna czy elektrycznaPorównajmy ich sposób działania i skuteczność, by móc dokonać właściwego wyboru. Szczoteczka elektryczna z pewnością ma wiele zalet – może być bowiem wyposażona w dodatkowe akcesoria i funkcje. Na przykład różne tryby szczotkowania – w tym ten przeznaczony do zębów wrażliwych czy wskaźniki, które przypominają o konieczności wymiany końcówki. A to należy robić co najmniej, co trzy miesiące. Jednak zastanawiający się nad tym, która jest lepsza: szczoteczka soniczna czy elektryczna, powinni mieć świadomość, że prócz zalet istnieją też wady tego typu szczoteczek. Zbyt mocny nacisk elektrycznej szczoteczki na zęby może przyczynić się do zniszczenia szkliwa i uszkodzenia dziąseł, a zbyt delikatne mycie może z kolei być nieskuteczne i pozostawiać za dużo zanieczyszczeń na naszych zębach.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Odpowiedź na to pytanie łatwo uzyskać, poznając działanie szczoteczek sonicznych. Ich przeciwnicy używają argumentu, że szczoteczki soniczne są zbyt delikatne, by były skuteczne. Takie twierdzenie wynika jednak z nieznajomości istoty ich działania. Osoby, które przełamały strach przed nowym i dylemat szczoteczka soniczna czy elektryczna, rozstrzygnęły na korzyść tej pierwszej, już w krótkim czasie od momentu, gdy zagościła w ich łazience, zauważyły wyraźną poprawę stanu i wyglądu swojego uzębienia.

Wbrew pozorom ultradźwięki, które są wykorzystywane do tworzenia szczoteczek sonicznych, to żadna nowość – są znane od lat i z powodzeniem wykorzystywane z medycynie i wielu innych dziedzinach życia. Dylematu – szczoteczka soniczna czy elektryczna, pozbędziemy się w mig, jeżeli tylko wyzbędziemy się uprzedzeń i szczegółowo zapoznamy ze sposobem działania szczoteczek sonicznych. Rozwój technologii sprawia, że przedmioty codziennego użytku stają się coraz bardziej doskonałe i skuteczne. Szczoteczka soniczna to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie i dająca najlepsze efekty szczoteczka z tych dostępnych na naszym rynku.

 

szczoteczka soniczna czy elektrycznaJak właściwie działa szczoteczka soniczna?

Na nurtujące nas pytanie:

szczoteczka soniczna czy elektryczna

z pewnością będzie nam łatwiej odpowiedzieć, gdy poznamy zasady działania tej pierwszej. Szczoteczka soniczna działa dzięki ultradźwiękom, które są dźwiękami na granicy słyszalności. Porusza się po naszych zębach z niespotykaną do tej pory prędkością, a jednocześnie jest dla nich bezpieczna. Ultradźwięki sprawiają, że nasze zęby i jama ustna będą niemal idealnie czyste, bez konieczności mocnego dociskania szczoteczki do zębów i ich intensywnego szorowania.
Podejmując decyzję, szczoteczka soniczna czy elektryczna postawmy na skuteczność i delikatność w jednym.

Skorzystaj TERAZ z okazji, wielka obniżka cen szczoteczek                                                                                                     sonicznych! 

 

kliknij tutaj    >>Philips Sonicare Easy Clean  37% cenowej zniżki<< POLECAMY

                           >>Philips Sonicare Diamond Clean  32% cenowej znizki << POLECAMY

                           >>Oral B Pulsonic Slim  52% znizki! >> ŚWIETNA CENA

>> Oral B Pro 600  50% znizki >> POLECAMY

 

Podczas mycia zębów szczoteczką soniczną w jamie ustnej zachodzi tak zwany proces kawitacji. Polega on na tym, że pod wpływem zmieniającego się ciśnienia, ciecz przechodzi w stan gazowy. Powstające podczas tego procesu pęcherzyki powietrza powodują fale uderzeniowe, które skutecznie niszczą osad nazębny i wszelkie zabrudzenia. Gdy ciągle mamy wątpliwości, jaki wybór jest dla nas najlepszy – szczoteczka soniczna czy elektryczna, to weźmy pod uwagę to, że szczoteczka soniczna może być używana niemal przez każdego – bez względu na stan jego uzębienia. Niezwykła delikatność, z jaką porusza się po naszych zębach szczoteczka soniczna sprawia, że w żaden sposób nie przyczynia się ona do uszkodzenia dziąseł czy odsłaniania szyjek zębowych, co może nas spotkać, gdy używamy bardziej inwazyjnych szczoteczek – manualnej lub elektrycznej. Nie ma wątpliwości, że szczoteczka soniczna czy elektryczna są o niebo lepsze od używanych powszechnie przez lata, zwykłych szczoteczek manualnych. Niezależnie od tego czy szczoteczka soniczna czy elektryczna zagości w naszej łazience, musimy pamiętać o regularnej higienie jamy ustnej, a także o tym, by wymieniać końcówki szczoteczki tak często, jak zaleca jej producent.

 

szczoteczka soniczna czy elektrycznaW higienie jamy ustnej ważne jest, by dbać o nią od najmłodszych lat. Lata zaniedbań mogą bowiem przynieść opłakane i nieodwracalne skutki. Jeżeli szukamy odpowiedniej szczoteczki dla naszego dziecka, to nawet nie powinniśmy się zastanawiać:

szczoteczka soniczna czy elektryczna

Dzieci zwykle nie potrafią używać szczoteczki tak, jak należy – przyciskają ją za mocno, narażając się na uszkodzenie szkliwa, bądź za słabo – wtedy mycie jest nieskuteczne. Szczoteczka soniczna jest bardzo łatwa w użyciu i nawet jeżeli nie stosujemy jej idealnie, to jej działanie antybakteryjne i tak będzie większe, niż w przypadku używania innych szczoteczek do zębów. Szczoteczka soniczna czy elektryczna – taki dylemat mogą mieć tradycjonaliści, osoby przywiązane do tego co już znają. Jednak, gdy mamy zdecydować o wyborze szczoteczki dla dziecka, to kierujmy się przede wszystkim jego dobrem.

Na rynku dostępne są już szczoteczki soniczne przeznaczone dla najmłodszych. Różnią się one od szczoteczek dla dorosłych kilkoma cechami. Przede wszystkim są mniejsze, a także bardziej kolorowe – co ma zachęcać dzieci do tego, by po nie sięgać. Gdy już zdecydujemy – szczoteczka soniczna czy elektryczna, to dla swojej pociechy wybierzmy tę pierwszą. Te stworzone specjalnie dla dzieci mają miększe włosie niż szczoteczki dla dorosłych, a także charakteryzują się delikatniejszymi drganiami. Dzięki temu szczoteczką można myć nawet delikatne mleczne ząbki.

Niektóre modele mają także wbudowany timer, który co pół minuty przypomina o tym, by zmienić obszar mycia ząbków. Szczoteczka soniczna czy elektryczna, to pytanie, na które odpowiedź w przypadku szczoteczek dla dzieci jest niezwykle prosta. Jeżeli chcemy by nasze dzieci nie traktowały mycia zębów jako przykrego obowiązku, to nie zastanawiajmy się – szczoteczka soniczna czy elektryczna. Wybierzmy tę pierwszą, a mycie zębów wejdzie im w nawyk, który pozostanie na całe życie.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna

szczoteczka soniczna czy elektryczna– każda z nich ma swoje zalety, jeżeli jednak zależy nam na jak największej skuteczności, to skorzystajmy z dobrodziejstwa ultradźwięków. To z ich pomocą najlepsze gabinety dentystyczne pomagają swoim pacjentom bezboleśnie i skutecznie pozbyć się kamienia nazębnego. Wynika z tego, że na pytanie szczoteczka soniczna czy elektryczna odpowiedź jest nie tylko, prosta, ale też poparta dowodami. Fala, która tworzy się podczas używania szczoteczki sonicznej, nie tylko myje zęby, ale także masuje dziąsła, co sprawia, że przez lata zostają one zdrowe i w dobrej kondycji.

Innym powodem, dla którego wątpliwość szczoteczka soniczna czy elektryczna rozstrzygana jest na korzyść tej pierwszej jest bezpieczeństwo. Bez żadnych obaw mogą ją stosować osoby, które borykają się z takimi problemami, jak próchnica czy kamień nazębny. To również idealny produkt dla tych, którzy mają implanty zębowe, mosty czy korony, a nawet aparaty ortodontyczne. Delikatne włosie szczoteczki sonicznej i jej lekkie drgania, z pewnością ich nie uszkodzą.

Niezależnie od tego, czy w naszych domach zawita szczoteczka soniczna czy elektryczna, należy o nie dbać, by nie straciły na swojej skuteczności. Szczoteczka powinna być przede wszystkim przechowywana w możliwie najczystszych warunkach – tam, gdzie nie dosięgnie jej kurz ani inne zanieczyszczenia. Końcówki wymieniane średnio co trzy miesiące. W wysokiej jakości szczoteczkach włosie jest tak wyprofilowane, by dotarło do najwęższych szczelin międzyzębowych, gdy w wyniku używania straci swój kształt, przestaje przynosić oczekiwane efekty.
Szczoteczka soniczna czy elektryczna to produkt, dzięki któremu zaoszczędzimy na tak nielubianych wizytach w gabinetach stomatologicznych. Warto wybrać ten rodzaj szczoteczki, który będzie najkorzystniejszy dla naszych zębów i pozwoli nam długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*